Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

Najnowsze zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodz: Aleks, Grzegorz, Aleksander

HELLENA TOUR 2019

W piątek 12 kwietnia rozegrano I etap XXXIV Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2019”. Na liczącą 150 kilometrów trasę wokół zbiornika Jeziorsko wyruszyło 113 zawodników z 17 ekip i kolejny raz dzięki współpracy gminy Pęczniew z Kaliskim Towarzystwem Kolarskim trasa ta przebiegała przez teren naszej gminy. Dodatkowo jedną z lotnych premii zlokalizowano w Pęczniewie. To doskonała okazjado promowania walorów turystycznych doliny rzeki Warty oraz Zbiornika Jeziorsko. Szczególne dziękujemy druhom z jednostek OSP, którzy zabezpieczyli przejazd peletonu kolarskiego.

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie meteorologiczne

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 25
Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu.
Zjawisko/stopień zagrożenia: Przymrozki/ 1.
Obszar: województwo łódzkie, powiat poddębicki.
Ważność: od godz. 22:00 dnia 11.04.2019 r. do godz. 08:00 dnia 12.04.2019 r.
Przebieg: Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -2°C, a przy gruncie do -5°C.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%.
Uwagi Brak.
Godzina i data wydania: godz. 13:03 dnia 11.04.2019 r.

Komunikat meteorologiczny

Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.
Zjawisko: Przymrozki.
Obszar: województwo łódzkie powiat poddębicki oraz powiaty: bełchatowski, brzeziński, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni,Łódź, opoczyński, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, Piotrków Trybunalski, radomszczański, rawski, sieradzki, Skierniewice, skierniewicki, tomaszowski, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, zgierski.
Sytuacja meteorologiczna: W nocy zanotowano temperaturę minimalną: Skierniewice -0,4°C, Łódź 0,8°C(przy gruncie 0,0°C), Sulejów 0,7°C(-1,0°C), Koło -2,4°C(-3,0°C). W ciągu dnia temperatura powietrza wzrośnie do ok. 9°C. W ciągu najbliższej nocy prognozuje się spadki temperatury do -2°C.
Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.
Godzina i data wydania: godz. 11:00 dnia 10.04.2019 r.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 24
Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu.
Zjawisko/stopień zagrożenia: Przymrozki/ 1.
Obszar: województwo łódzkie, powiat poddębicki.
Ważność: od godz. 00:00 dnia 10.04.2019 r. do godz. 08:00 dnia 11.04.2019 r.
Przebieg: Prognozuje się w nocy i nad ranem 9/10.04 i 10/11.04 lokalne spadki temperatury do -3°C, a przy gruncie do około -5°C. Prognozowana temperatura maksymalna w dniu 10.04 od 7°C do 10°C.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 90%.
Uwagi Brak.
Godzina i data wydania: godz. 12:10 dnia 09.04.2019 r.

PIERWSZA WIOSENNA WYGRANA LKS SAZAN PĘCZNIEW

W trzeciej kolejce rundy rewanżowej rozgrywek klasy A 2018/2019, grupa: Łódź III piłkarze LKS Sazan Pęczniew wygrali na wyjeździe z drużyną LKS Kobra Leźnica Wielka. Dwie bramki dla naszego zespołu strzelił Marek Ciepłoch. W pierwszym meczu rundy wiosennej  z drużyną Dąbrowianka Dąbrowice padł remis 2:2. Natomiast w drugiej kolejce po emocjonującym spotkaniu z zespołem Kotan Ozorków mecz zakończył się wynikiem 4:4. Po 16 kolejkach LKS Sazan Pęczniew z dorobkiem 28 punktów zajmuje 5 miejsce.W najbliższy weekend 13 kwietnia  kolejnym rywalem naszej drużyny będzie MKS Mianów. Spotkanie rozegrane zostanie w Pęczniewie, początek godzina 16.00. Zapraszamy do kibicowania.

POMOC W POSTACI ŻYWNOŚCI

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pęczniewie uprzejmie informuje, że istnieje możliwość uzyskania pomocy żywnościowej w ramach unijnego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym FEAD Podprogram 2018. Pomoc żywnościową w ramach POPŻ mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200 % kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej  tj. 1402,00 zł dla osoby samotnej, 1056,00 zł na jednego członka rodziny. W związku z tym aby otrzymać pomoc żywnościową należy złożyć oświadczenia o dochodach z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku ( tj. jeżeli osoba składa dokumenty w miesiącu kwietniu 2019 należy przedstawić dochody z miesiąca marca 2019).

Czytaj więcej...

GRANTY Z LEADERA

W dniu 1 kwietnia wójt Marcin Janiak w siedzibie Lokalnej Grupy Działania „Przymierze Jeziorsko” podpisał umowę na grant w wysokości 50.000,00 zł w ramach  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, których dysponentem jest Stowarzyszenie LGD. Dzięki tym środkom zostanie doposażony plac zabaw w Drużbinie. Wniosek zakłada zakup nowych urządzeń zabawowych oraz montaż oświetlenia hybrydowego. W tym samym naborze w ramach tzw. „Projektów grantowych - Rewitalizacja zabytków dziedzictwa lokalnego” środki pozyskały również parafie z Pęczniewa, Drużbina i Siedlątkowa. Parafia w Pęczniewie za kwotę 49.999,00 zł zrealizuje kolejny etap remontu drewnianego kościoła. W Drużbinie ze środków w wysokości 40.000,00 zł wykonane zostaną między innymi prace konserwatorskie związane z remontem wnętrza zabytkowej Kaplicy Grobowej im. Józefa Głodzińskiego.

Czytaj więcej...

ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE W SOŁECTWACH ZAKOŃCZONE

Zakończyły się zebrania sprawozdawczo-wyborcze organizowane w sołectwach w miesiącu marcu. Na zebraniach tych wybierano sołtysów oraz rady sołeckie na kadencję 2019-2023. Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Pęczniew kadencja sołtysów i rad sołeckich będzie teraz trwała pięć lat. Na każdym ze spotkań obecny był Wójt Gminy Marcin Janiak, a Radę Gminy reprezentował Przewodniczący Jerzy Zych. Frekwencja oscylowała w granicach 30-60%. Wśród najczęściej poruszanych tematów były te związane z aktualnymi i najbliższymi planami inwestycyjnymi samorządu oraz gospodarka odpadami komunalnymi. Mieszkańcy najczęściej wśród pilnych inwestycji zgłaszali  przede wszystkim te związane z dalszą kontynuacją modernizacji dróg gminnych o nawierzchni gruntowej oraz kwestie związane z oświetleniem. Do zmiany na stanowisku sołtysa doszło w trzech sołectwach tj. Brodnia, Księże Młyny i Pęczniew.

Czytaj więcej...