Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

Najnowsze zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 25 Maj 2022    |    Imieniny obchodz: Grzegorz, Urban, Magda

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że
Kasa Urzędu Gminy w Pęczniewie w dniach:

 26.05.2022 r.  (tj. czwartek)
27.05.2022 r. (tj. piątek)
30.05.2022 r. (tj. poniedziałek)
31.05.2022 r. (tj. wtorek)

będzie nieczynna!!!

 Należności można wpłacać za pośrednictwem Poczty Polskiej lub na rachunek bankowy BS Poddębice o/Pęczniew:
66 9263 0000 4012 3132 2004 0001 /podatki i opłaty/
85 9263 0000 0412 3132 2004 0112 /gospodarowanie odpadami/

Za utrudnienia przepraszamy.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.
Zjawisko/stopień zagrożenia: Silny wiatr/ 2.
Obszar: województwo łódzkie, powiat poddębicki.
Ważność: od godz. od godz. 04:00 dnia 21.05.2022 r. do godz. 17:00 dnia 21.05.2022 r.
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%.
Uwagi Brak.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.
Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze z gradem/ 2.
Obszar: województwo łódzkie, powiat poddębicki.
Ważność: od godz. 00:00 dnia 21.05.2022 r. do godz. 08:00 dnia 21.05.2022 r.
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami możliwy grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%.
Uwagi Brak.

POLSKI ŁAD – KOLEJNE INWESTYCJE DROGOWE

W połowie maja rusza drugi etap przebudowy i remontu dróg na terenie gminy Pęczniew. W ramach zadania pod nazwą „Przebudowa i remont dróg na terenie gminy Pęczniew, w tym opracowanie niezbędnej dokumentacji” przebudowanych zostanie osiem odcinków dróg w miejscowościach : Borki Drużbińskie, Kraczynki, Jadwichna, Pęczniew, Rudniki, Księża Wólka, Zagórki i Siedlątków. Łącznie na odcinku 5398 metrów pojawi się między innymi podbudowa z kruszywa łamanego, masa asfaltowa, nowe przepusty oraz oznakowanie. Ponadto w ramach w/w zadania gruntownie zostanie wyremontowana ul. Dąbrowska w Pęczniewie na odcinku 809 metrów. W ramach remontu pojawi się nowe nakładka asfaltowa, utwardzone zostaną z kruszywa łamanego pobocza oraz pojawi się nowe  oznakowanie pionowe i poziome. Na w/w prace w dniu 11 maja stosowną umowę z firmą SUPERFALA Sp. z o.o. podpisał wójt Marcin Janiak. Wartość wszystkich prac to kwota 3 389 265,00zł. Dzięki dotacji otrzymanej przez nasz samorząd w ramach programu Polski Ład w wysokości 95% wartości inwestycji wkład własny to tylko 169.463,25 zł.

Czytaj więcej...

JUBILEUSZ 100-LECIA OSP DRUŻBIN

Jubileusz 100-lecia istnienia obchodziła w niedzielę 8 maja jednostka OSP Drużbin. Strażacy z Drużbina swoje święto rozpoczęli Mszą Świętą w Kościele p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, którą celebrował ksiądz proboszcz miejscowej parafii Piotr Kocurek. Następnie pododdziały strażackie przeszły na plac obok remizy, gdzie nastąpił uroczysty apel. Honory gospodarza w imieniu całej jednostki OSP pełnił dh Ireneusz Łazarek – Prezes Zarządu OSP Drużbin. Funkcję  dowódcy uroczystości sprawował Komendant Gminny OSP dh Zbigniew Piąstka. Na zaproszenie organizatorów jubileuszu w uroczystościach wzięli udział między innymi: członek Prezydium Zarządu Oddziału Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Artur Sterna, Wójt Gminy Pęczniew - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego dh Marcin Janiak, członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi dh Tadeusz Chmielewski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Poddębicach dh Wojciech Kałużny, Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach dh Zbigniew Nastarowicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Pęczniew Jerzy Zych. Podczas apelu OSP Drużbin otrzymała odznaczenie „Złoty Znak Związku OSP RP” , które wręczył dh Artur Sterna. Odznaczenie to nadawane jest za długoletnią aktywną działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej lub w Związku OSP RP. Odznaczono również zasłużonych strażaków. Odznakę "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej województwa łódzkiego" wręczono dh Janowi Palce.

Czytaj więcej...

WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE Z OSP JADWICHNA

W niedzielę 1 maja jednostka OSP Jadwichna zorganizowała „Święto Strażaka” dla czterech jednostek z terenu naszej gminy. Strażacy swoje święto zosprprozpoczęli Mszą Świętą w Kościele p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, którą celebrował ksiądz proboszcz miejscowej parafii Tadeusz Jankowski. Następnie pododdziały strażackie uformowały szyk na placu obok kościoła. Funkcję  dowódcy uroczystości sprawował Komendant Gminny OSP dh Zbigniew Piąstka. Na zaproszenie organizatorów w uroczystości wzięli udział między innymi: prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP dh Wojciech Kałużny, st. kapitan Błażej Berliński reprezentujący Komendę PSP w Poddębicach, Przewodniczący Rady Powiatu Poddębickiego Sebastian Romanowski, Przewodniczący Rady Gminy Pęczniew Jerzy Zych, wójt gminy Pęczniew - prezes Zarządu Oddziału Gminnego dh Marcin Janiak oraz członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego OSP dh Jan Palka. Podczas apelu druhom z OSP Jadwichna oraz OSP Brodnia wręczono medale i odznaki. Złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” odznaczono dh: Pawła Manieckiego, zaś medalem brązowym dh Remigiusza Jaworskiego, dh Przemysława Ciepłuchę, dh Huberta Domżała, dh Łukasza Frontczaka. Odznaki "Strażak wzorowy" otrzymali: dh Sebastian Sobczak, dh Adrian Remięga. Były też odznaki za wysługę lat:
- 15 lat dla dh Łukasza Frontczka,
- 10 lat: dla dh Huberta Domżała, dh Dariusza Kobrynia, dh Przemysława Ciepłuchy.  
W imieniu samorządu gminnego gratulacje, podziękowania i życzenia złożył wójt Marcin Janiak.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.
Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze z gradem/ 1.
Obszar: województwo łódzkie, powiat poddębicki.
Ważność: od godz. 15:00 dnia 05.05.2022 r. do godz. 23:00 dnia 05.05.2022 r.
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%
Uwagi Brak.

POLSKI ŁAD - INWESTYCJE DROGOWE

Zakończył się pierwszy etap przebudowy i remontu dróg na terenie gminy Pęczniew. W ramach zadania pod nazwą „Przebudowa i remont dróg na terenie gminy Pęczniew, w tym aktualizacja i przygotowanie niezbędnej dokumentacji” przebudowano trzy odcinki dróg w miejscowości Lubola, drogę Suchorzyn – Dybów oraz drogę w miejscowości Brzeg. Łącznie na odcinku 4348 metrów wykonano między innymi podbudowę z kruszywa łamanego, masę asfaltową, nowe przepusty oraz oznakowanie. Ponadto w ramach w/w zadania gruntownie wyremontowano odcinki dróg Jadwichna – Brzeg, w Popowie oraz Brodni Kolonia o łącznej długości 4152 metrów. W ramach remontu położono nowe nakładki asfaltowe, utwardzono z kruszywa łamanego pobocza oraz pojawiło sie nowe  oznakowanie pionowe i poziome. Wykonawcą prac była firma Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny, a wartość wszystkich prac to kwota 3.102.614,93 zł. Dzięki dotacji otrzymanej przez nasz samorząd w ramach programu Polski Ład w wysokości 95% wartości inwestycji wkład własny to tylko 155.130,75 zł. Aktualnie trwa procedura przetargowa na remont jednego odcinka drogi o długości 809 metrów oraz na gruntowną przebudowę 8 odcinków dróg o łącznej długości blisko 5,5 km. Na zadania pod nazwą „Przebudowa i remont dróg na terenie gminy Pęczniew, w tym opracowanie dokumentacji” gmina pozyskała dotację z programu Polski Ład w wysokości 95% wartości inwestycji tj. kwotę 3.301.250,00 zł.

KOLEJNA PONAD MILIONOWA INWESTYCJA ZAKOŃCZONA

Zakończyły się prace związane z realizacją zadania pn. „Montaż odnawialnych źródeł energii elektrycznej na ujęciach wody w miejscowościach: Pęczniew, Lubola, Księża Wólka oraz oczyszczalni ścieków w miejscowości Pęczniew” . Gmina Pęczniew pozyskała na ten cel środki z WFOŚiGW w Łodzi w wysokości 800.000,00 zł. W ramach inwestycji zamontowano 503 sztuk monokrystalicznych paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 198,72 kWe. Wszystkie powstałe obiekty zostały oświetlone i objęte monitoringiem. Takie działania przełożą się na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną, a tym samym na zmniejszenie kosztów funkcjonowania stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków. W aspekcie ochrony środowiska to znaczne ograniczenie emisje szkodliwych substancji do atmosfery. Wartość wszystkich prac tj. montaż paneli na gruncie i jednym budynku wraz z niezbędna infrastrukturą towarzyszącą to kwota 1.204.108,50 zł.

Czytaj więcej...

INFORMACJA

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemu alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia            12 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, w dniu 10 kwietnia 2022 r. o godzinie 8:41 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena).

Ostrzeżenie meteorologiczne

Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.

Zjawisko/stopień zagrożenia: Silny wiatr/ 1.
Obszar: województwo łódzkie, powiat poddębicki.
Ważność: od godz. 20:00 dnia 07.04.2022 r. do godz. 15:00 dnia 08.04.2022 r.
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie [silnego] wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%.

OFENSYWA DROGOWA

Z początkiem marca rozpoczął się pierwszy etap przebudowy i remontu dróg na terenie gminy Pęczniew. W ramach zadania pod nazwą " Przebudowa i remont dróg na terenie gminy Pęczniew, w tym aktualizacja i przygotowanie niezbędnej dokumentacji" przebudowane zostaną trzy odcinki dróg w miejscowości Lubola, droga Suchorzyn – Dybów oraz droga w miejscowości Brzeg. Łącznie na odcinku 4348 metrów pojawi się między innymi podbudowa z kruszywa łamanego, masa asfaltowa, nowe przepusty oraz oznakowanie. Ponadto w ramach w/w zadania gruntownie zostaną wyremontowane odcinki dróg Jadwichna – Brzeg, w Popowie oraz Brodni Kolonia o łącznej długości 4152 metrów.

Czytaj więcej...