Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

Najnowsze zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodz: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej...

Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu.
Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze z gradem/ 1.
Obszar: województwo łódzkie, powiat poddębicki.
Ważność: od godz. 15:00 dnia 01.07.2019 r. do godz. 21:00 dnia 01.07.2019 r.
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 85 %.
Uwagi: Brak.
Godzina i data wydania: godz. 09:40 dnia 01.07.2019 r.

SESJA ABSOLUTORYJNA

W dniu 27 czerwca odbyła się VIII Sesja Rady Gminy Pęczniew. W programie obrad znalazło się między innymi zatwierdzenie sprawozdania Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za 2018 rok. Dokonano również zmian w budżecie gminy, między innymi wprowadzono środki związane z projektami oświatowymi współfinansowanymi z Europejskiego Funduszu Społecznego/ "Szkoła równych szans", "Wsparcie na starcie-poszerzenie oferty edukacyjnej i wzrost liczby miejsc wychowania przedszkolnego w Gminie Pęczniew" / o wartości 2 605 766,40 zł, które będą realizowane od 1 lipca.

Czytaj więcej...

DOTACJE NA SPRZĘT I REMONTY DLA OSP

Jednostki OSP Drużbin, OSP Pęczniew, OSP Księże Młyny, OSP Rudniki i OSP Brzeg pozyskały dotacje z MSWiA w ramach przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych. Wsparcie finansowe na remonty z MSWiA dla druhów z Pęczniewa to kwota 11.103,00  zł, a dla ochotników z Drużbina 5.586,00 zł. Dodatkowo druhowie z OSP Brzeg i OSP Księże Młyny otrzymali środki finansowe na zakup drobnego sprzętu ochrony przeciwpożarowej. Są to odpowiednio kwoty 3.039,00 zł i 900,00 zł. Strażacy z Rudnik za kwotę 825,00 zł zakupią sprzęt ochrony osobistej. Podział środków został dokonany w porozumieniu i po uzgodnieniach Prezesa Zarządu Gminnego OSP - Wójta Gminy Pęczniew Pana Marcin Janiaka z  Komendą Powiatową PSP w Poddębicach.

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

W niedzielne popołudnie 23 czerwca na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Pęczniewie druhowie strażacy z terenu gminy Pęczniew rywalizowali w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pęczniewie. Na wynik końcowy złożyły się rezultaty osiągnięte w dwóch konkurencjach : sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych. Nad całością czuwała komisja sędziowska, której przewodniczył pełniąc funkcję sędziego głównego kapitan Radosław Dudczak z KP PSP w Poddębicach. Zawody przebiegały sprawnie, w duchu fair play,  a co najważniejsze bezpiecznie. Poszczególne jednostki prezentowały wyrównany poziom, różnice między pierwszą  i trzecią drużyna to zaledwie 2 punkty. Spośród sześciu drużyn najlepszą okazała się jednostka  z OSP Brodnia, która tym samym obroniła tytuł zdobyty w 2017 roku.

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie meteorologiczne

Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu.
Zjawisko/stopień zagrożenia: Upał/ 2.
Obszar: województwo łódzkie, powiat poddębicki.
Ważność: od godz. 14:00 dnia 25.06.2019 r. do godz. 18:00 dnia 26.06.2019 r.
Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień we wtorek od 30°C do 32°C, w środę od 32°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 90 %.
Uwagi: Brak.
Godzina i data wydania: godz. 09:54 dnia 25.06.2019 r.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że VIII Sesja Rady Gminy Pęczniew  odbędzie się w dniu 27 czerwca 2019 r. o godz. 9:00 tj. /czwartek/ w sali  konferencyjnej Urzędu Gminy w Pęczniewie.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W dniu 19 czerwca zakończył się rok szkolny 2018/2019. Z tej okazji Publiczne Przedszkole w Pęczniewie 18 czerwca oraz Szkoła Podstawowa w Pęczniewie 19 czerwca zorganizowały uroczyste akademie. Podczas apeli podsumowano mijający rok szkolny, wręczono świadectwa , a najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Rok ten obfitował w liczne sukcesy na wielu płaszczyznach. W szkole i przedszkolu odbyły się różne uroczystości, zapoczątkowane zostały różne akcje i działania mające jeden wspólny cel – edukację dzieci.W uroczystościach samorząd gminny reprezentowali : wójt Marcin Janiak oraz Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Zych.

Czytaj więcej...