Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

Najnowsze zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodz: Maria, Napoleon, Stefan

KOLORY POLSKI W SIEDLĄTKOWIE

Hasło tegorocznego, jubileuszowego Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” , który po raz trzeci zagościł w gminie Pęczniew to „Muzyka, historia, miejsca”. W programie zaplanowano 20 koncertów w 20 różnych miejscowościach. Na tegorocznej trasie festiwalu znalazły się między innymi: zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu, archikolegiata w Tumie, XVI-wieczny kościół św. Stanisława Biskupa w Boguszycach i scena plenerowa obok kościoła pw. św. Marka Ewangelisty w Siedlątkowie. Gospodarzami koncertu zorganizowanego 14 lipca w naszej gminie byli: ksiądz Grzegorz Czaja, proboszcz parafii w Siedlątkowie oraz wójt Marcin Janiak. Na scenie przed licznie zgromadzoną widownią wystąpił  JAZZ BAND MŁYNARSKI – MASECKI. Jest to zespół grający przedwojenny polski jazz. Pianista Marcin Masecki wraz z Janem Emilem Młynarskim odwołują się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, wzbogacając je o nowoczesne aranżacje. W repertuarze Jazz Bandu znajdują się m.in. utwory swingowe, w większości nieznane, czy wyjątkowe tanga, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Inspiracją dla muzyków są postaci Adama Astona - najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa - najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora. Świetny występ, żywiołowo reagująca publiczność oraz urokliwe i klimatyczne położenie kościoła w Siedlątkowie sprawiły, iż koncert na długo zapadnie wszystkim obecnym w pamięci. Koncertowi towarzyszyły również dodatkowe atrakcje. Zorganizowano stoisko pszczelarskie oraz stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Siedlątkowa, które przygotowało m.in. domowe wypieki chleba oraz lokalne potrawy. Dzięki realizacji przez Gminną Bibliotekę Publiczną projektu pn."Organizacja I wydarzenia rekreacyjno-artystycznego w Gminie Pęczniew promującego obszar RLGD „Z Ikrą”, na scenie dodatkowo bardzo udanie wystąpił BIG BAND STRAYK , każdy mógł również skosztować potraw rybnych. W/w projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Priorytetu 4 Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze. Koncert to doskonała promocja walorów turystycznych naszej gminy, dlatego mamy nadzieję, że kolejna edycja „Kolorów Polski” zagości w przyszłym roku w gminie Pęczniew.