Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

Najnowsze zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Maj 2019    |    Imieniny obchodz: Iwona, Michał, Dezyriusz

Dotacje dla sołectw

b_284_169_16777215_00_images_1111.jpg

W dniu 30 maja 2017 roku Sejmik Województwa Łódzkiego przyjął uchwałę w sprawie udzielenia z budżetu Województwa Łódzkiego na rok 2017 pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich dla Sołectwa Popów i Sołectwa Drużbin.       W ramach naboru na liście Zarządu Województwa Łódzkiego zadań zakwalifikowanych do realizacji znalazł się pomysł sołectwa Popów na wykonanie prac remontowych świetlicy wiejskiej w Popowie. Projekt otrzymał wsparcie z grantu wojewódzkiego opiewający na kwotę 5 000,00 złotych. Zadanie przewiduje m.in. przeprowadzenie prac remontowych polegających na wykonaniu ogrzewania, posadzek, izolacji oraz malowanie ścian.
Ponadto pomysł sołectwa Drużbin otrzymał również dotację w wysokości 5 000,00 złotych na zakup wyposażenia dla świetlicy wiejskiej i organizacje imprezy regionalnej. W ramach projektu zakupiony zostanie m.in. mały i duży sprzęt AGD.
Mieszkańcy sołectw sami decydowali, na co przeznaczyć pieniądze. Zaspokojone zostaną najniezbędniejsze oczekiwania, wzbogacona zostanie infrastruktura lokalna oraz oferta kulturalna. Wnioskowana kwota dotacji w ramach projektu dla jednej miejscowości nie mogła być większa niż 5 000,00  złotych, a termin realizacji dofinansowanego projektu musiał się zakończyć w tym roku.

Ogólna kwota tegorocznego konkursu wyniosła 900 000,00 złotych, natomiast na liście zakwalifikowanych projektów znalazły się 182 wnioski z terenu całego województwa łódzkiego.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.