Najnowsze zdjęcia
Imieniny
Obchody Święta Niepodległości w Belgii.

Zespół Pieśni Dawnej "Jarzębina" z Brzegu w dniach 08.11-12.11.2019 r. na zaproszenie Centrum Polskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Brukseli brał udział w obchodach Święta Niepodległości w Belgii. Występy odbyły się w kościołach Polskich w Brukseli i Antwerpii, w Parlamencie Europejskim oraz w Centrum Polskim. Zespół zaprezentował piosenki ludowe regionu łódzkiego dla Polonii w Centrum Polskim. Podczas uroczystości kościelnych odbył się koncert Pieśni Patriotycznych związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
Wyjazd był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski w ramach promocji i rozwoju województwa łódzkiego.
Dla Polonii zgromadzonej w kościołach, w Centrum Polskim oraz Parlamencie Europejskim przygotowano materiały informacyjne dotyczące promocji województwa łódzkiego a także okolicznościowe pamiątki związane z Dniem Niepodległości. Występy cieszyły się dużym zainteresowaniem środowisk polonijnych.
Uczestnikami wyjazdu byli: Pani Małgorzata Komajda – Starosta Powiatu Poddębickiego wraz z pracownikami, Pan Jerzy Zych - przewodniczący Rady Gminy w Pęczniewie, oraz przedstawiciele Rybackiej Grupy Działania "Z Ikrą".